MARIKA wydała nowy singiel “KURTYNY”

„Kurtyny” to piosenka o tym, jak przestać być swoim własnym wrogiem. Utwór kipi od energii. Są rzeczy, które z siebie trzeba wyskakać, wyrzucić w ekstatycznym tańcu.  

Za produkcję muzyczną odpowiedzialny jest duet SARAPATA.

Specjaliści od świeżych światowych brzmień.

Prezentując co miesiąc kolejny singiel Marika odsłania płytę zatytułowaną „CYKL”.

Składa się na nią kilkanaście utworów, które powstały podczas urlopu macierzyńskiego,

na który artystka udała się 5 lat temu. Utwory na płycie są próbą redefinicji dojrzałej kobiecości. 

W listopadzie Marika zaprezentowała „PATATAJ”, w grudniu zaś „KURTYNY”. „PATATAJ”

i „KURTYNY” to komplementarne opowieści o samoakceptacji. 

Następny singiel ukaże się w styczniu. 

KIM JEST MARIKA?

Marika jest artystką piszącą teksty piosenek oraz komponującą muzykę

dla siebie, a także wielu innych artystów, również bardzo znanych nazwisk polskiej estrady.

Ta charyzmatyczna artystka sceniczna od początku swojej drogi dała się poznać swoim odbiorcom za sprawą mocnej nawijki. 

Jako debiutantka zaczęła występować w małych klubach muzycznych z najlepszymi DJ-ami branży, by wydeptać swoją drogę i dotrzeć na największe festiwalowe sceny i występować na nich, nie tylko w Polsce.

Marikę, jako estradową postać (w imponujących warkoczykach) zapewne znają uczestnicy przeróżnych festiwali. Artystka występowała m.in. na Festiwalu Top Trendy, Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki, Life Festival, Poland Rock, Opener i wielu innych. Wielokrotnie występowała także ze swoją twórczością na scenach za granicą m.in. na Colours of Ostrava, Expo w Shanghai i Mediolanie oraz dawała koncerty w USA (m.in. w legendarnym Congress Theater w Chicago), Wielkiej Brytanii, Niemczech, czy Francji.

Była pierwszą wokalistką wykonującą styl reggae-dancehall w Polsce na dużą skalę. Jako prekursorka przebiła się z tym stylem muzycznym do mainstreamu, wydając singiel pt. „Moje serce”. Utwór ten stał się HIT-em i zaczęto o niej mówić „Pierwsza Dama Polskiego Dancehallu”. Marika wydała do tej pory 5 własnych, długogrających albumów, które były zauważone przez branżę muzyczną. Otrzymywała nominację do Fryderyków w kategoriach: „Nowa Twarz Fono-grafi”, „Album Roku Hip-hop / r’n’b”, „Hip-hop /r’n’b / reggae” i „Wokalistka Roku”. Była też nominowana do Superjedynki w kategorii: „Debiut Roku” i „Płyta Pop”.

W swoich mediach społecznościowych Marika zgromadziła wokół siebie stałą liczbę fanów sięgającą (na dziś) blisko 150 000. Jednak, jak sama mówi — idzie po więcej!

Marika nie tylko tworzyła, ale również promowała muzykę, prowadząc przed laty autorskie audycje radiowe, a także programy telewizyjne. Zapewne szerszej publiczności dała się poznać, prowadząc trzy edycje znanego programu The Voice of Poland, ale to nie wszystko, bo Marika to również autorka większych form literackich. Napisała książkę „Antydepresanty”, która jest zbiorem opowiadań i tekstów piosenek wzbogaconym pięknymi ilustracjami. 

Niedawno na rynku wydawniczym ukazała się także książka pt. „Pożegnanie

z Wesołą”, w której znalazły się dwa opowiadania Mariki o tym, jak rozmawiać z dziećmi

o emocjach. Jej tekst „Idziemy w noc” znalazł się w podręczniku do języka polskiego adresowanego do szkół podstawowych.

Marika jest autorką nie tylko wykonywanych przez siebie piosenek i nie tylko pisze

dla innych, ale również nagrywała gościnnie na płytach wielu artystów różnego formatu.

Scenicznie i wydawniczo ostatnio było o niej ciszej, bo… urodziła bliźnięta! Jest szczęśliwą i bardzo spełniającą się mamą, dzieci rosną, więc Marika wraca do gry. 

Zaczyna ją od singli „PATATAJ” i “KURTYNY” zapowiadając nimi szósty długogrający album zatytułowany „CYKL”, który ukaże się na wiosnę 2023 r. wraz z trasą koncertową!

Anonsując swoją nową płytę, Marika ma konkretny wydawniczy plan. Zapewnia, że co miesiąc będzie publikować kolejny premierowy singiel, zapowiadający całą płytę, a do każdego z singli będzie publikowany nowy teledysk, czym zamierza podgrzewać atmosferę wydawniczą.

Do tego szykuje także dużo innych niespodzianek. Teledyski będą publikowane na jej oficjalnym kanale www.youtube.com/Marika, gdzie już możecie posłuchać dwóch pierwszych singli „PATATAJ” i najnowszego “KURTYNY”

Reklama Sponsorowana